szenbanya magyarorszagonA kormány számít és alapoz a bányászatra, mint újabb jelentős bevételi forrásra, ezért nagyon sok energiát fordít arra, hogy a fejlődési alapjait biztosítsa megfelelően és, hogy rendesen megvizsgálja a lehetőségeket. Az a kormány jövőbeni terve, hogy szénbányát nyisson Magyarországon. A tárca már hozzákezdett a bányászati koncesszióknak megalkotásához. Több helyen kapott engedélyt a MOL és a partnere a szénhidrogén és a geotermikus energia kutatására.

A Márkus-hegyi bányában, ami Oroszlány közelében helyezkedik el, meg fog szűnni a széntermelés 2014. december 31.-én, ahogyan az be lett tervezve. Nem fognak lent hagyni kitermelhető szenet, így az adott dátumig minden kinyerhető adagot felhoznak a felszínre. A Vértesi Erőmű 42,3 milliárd forintot kapott az előző évben a veszteségek befoltozására és, hogy a társadalmi és regionális problémákat mérsékelje. Több mint 10 milliárd forintot fordítottak átképzésekre, az előrehozott nyugdíjakra és a végkielégítésekre.

A felszín alatti szénelgázosítás új irány lehet az ásványi anyagok hasznosításával kapcsolatban. Ráadásul a rétegrepesztéssel feltárható szénhidrogén-készletek feltárása is hasznos módszernek bizonyulhat. A szakszervezet azt nyilatkozta, hogy továbbra is igényli a 10 évnél kevesebb földalatti szolgálattal rendelkezők és külfejtésről rokkantosítottak számára már biztosított juttatásokat. Tehát, ezen tények fényében felkészülhetünk arra, hogy a kormánynak bizony nagyszabású tervei vannak az ásványi anyagok kifejtésével kapcsolatban és a tekintetben, hogy új szénbányát nyisson Magyarországon.

Mondja el véleményét nekünk:
{fcomment}

  
Ezt már olvasta?Bezárás