mennyi jar vissza a banktolEddig csak és kizárólag találgatások láttak napvilágot arról, vajon mennyi pénzről is beszélünk amit a bankok jogtalanul szedtek be az ügyfelektől, de mostantól már ismeretes az a bűvös szám, amiről hetek óta mennek a találgatások. Ez a bizonyos szám a 900 milliárd, azaz, ez az az összeg, ami vissza fog vándorolni a bankoktól az ügyfelekhez. Természetesen nem most azonnal kell ezeket a pénzeket visszaigényelni, és megrohamozni a pénzintézeteket, ugyanis még több hónap is eltelhet addig, amíg a bankok megemésztik a rájuk váró terheket, és maguktól visszautalják a jogtalanul elvett összegeket. Jelen pillanatban az MNB tett pontot az a találgatások végére és végezte el a pontos számításokat.

Mi az ami visszajár? Egyszerűsítve a dolgot az ügyfélnek visszajár minden, amit a bankok jogtalanul számítottak fel, azaz a folyósítás alkalmával elszámolt árfolyamrés, a futamidő alatt felszámolt törlesztési árfolyamrés, és az egyoldalú kamatemelések (csupán közlésként jelzett). A három felsorolt tételből természetesen a visszajáró összeg nagyobbik részét a harmadik tétel jelenti a károsultaknak. Az öröm tetézése pedig az lehet, hogy a visszatérítendő összeget kamatos kamattal kell még tetézniük a bankoknak.

Ide kattintok és MEGOSZTOM másokkal is a Facebook-on!

Hogyan kapja meg a pénzét?
A még jelen pillanatban élő hitelek esetében valószínűsíthető, hogy nem fog visszajárni pénz, hanem a meglévő hitel törlesztő részlete fog drasztikusan csökkenni. A már lejárt, azaz visszafizetett hitelek esetében pedig a banknak kell visszautalnia a jogtalanul beszedett összeget.

Ki kapja vissza a pénzét? Minden egyes lakossági hitel és pénzügyi lízing szerződésre járhat vissza pénz, abban az esetben ha az nem lett kedvezményesen végtörlesztve, illetve nem a Nemzeti Eszközkezelő segítségével lett lezárva. A vonatkozási időszak pedig 2004.05.01.-e és 2009.07.25.-e után lezárt vagy még most is élő szerződésekre érvényes.

{fcomment}

  
Ezt már olvasta?Bezárás